۱۳۹۳ شنبه ۲۹ آذر  | 2014 12 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 225 کد مطلب: 2195  

معرفی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین که یکی از جوان ترین اتاق های ایران می باشد ،
۱۳۹۲ سه شنبه ۱۸ تير ساعت 10:01

صدای قزوین - اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین که یکی از جوان ترین اتاق های ایران می باشد ، بعد از برگزاری اولین انتخابات هیأت نمایندگان در اسفند سال 1381 و تعیین نفرات برگزیده ، رسماً از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود.
علی رغم وجود مشکلات فراوان در طی سال های گذشته توانست به فعالیتهای جاری از قبیل صدور کارت بازرگانی ،گواهی مبداء و صدور کارت عضویت بپردازد .
ارتباط های برون مرزی و اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی از سال 1384به منظور بسط و گسترش روابط تجاری و اقتصادی و تولیدی بین صنعتگران ، تولیدکنندگان و تجار استان قزوین با کشورهای دیگر از جمله لهستان ، روسیه ، مالزی ، چین ، هند ، آلمان ، ترکیه ، ونزوئلا، تونس ،قطر،اکراین ، عراق و ازبکستان با اعزام و پذیرش هیأت های تجاری آغاز و ادامه یافته است .
بسترسازی در زمینه شرکت در نمایشگاه های اختصاصی جمهوری اسلامی ایران و نمایشگاه های بین المللی در کشورهای دیگر نظیر مالزی ،عراق،قطر،هند و..... از دیگر فعالیت های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین تاکنون بوده است .
ملاقات با مقامات، سفرا و رایزنان بازرگانی کشورهای خارجی و همچنین رایزنان بازرگانی مستقر در سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران ، در توسعه تجارت و صنعت استان نقش مهمی را ایفا کرده است .
در کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین مهمترین مباحث اقتصادی و تولیدی ،بانکی و گمرکی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .
تاسیس مرکز داوری اتاق قزوین از دیگر فعالیتهای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین به شمار می رود . اعضاء می توانند در قراردادهای خود بندی را اضافه نمایند که حل اختلاف فی مابین در مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین انجام می گیرد .
بخش آموزش اتاق قزوین با برگزاری سمینارهای تخصصی در خصوص مباحث گوناگون ازجمله موارد مربوط به واردات و صادرات کالا ، فرانشیز کالا، امور گمرکی، اعتبارات اسنادی ، بازاریابی و مدیریت فروش ، مدیریت بازرگانی خارجی ، اصول و فنون مناسبات تجاری ، ترخیص کالا و آشنائی با بازار سرمایه ایران و همچنین برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی گام مهمی در زمینه آموزش اعضاء خود برداشته است .
گروه مشاوران که از سال 1390 شروع به کار کرده اند مشاوره های اقتصادی ، بازرگانی ، بانکی ، بیمه و گمرکی را به بیش از 1200 عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین ارائه می نمایند .
امید است با توکل به ایزد منان وسعی و تلاش بیشتر اعضاء هیأت نمایندگان ، هیأت رئیسه و کارکنان ،فعالیت های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین روز به روز بیشتر و مثمرتر شود.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
امروز هم آلودگی هوای تهران تداوم یافتنقش صلوات در استجابت دعاماجرای سربندهای «خمینی رهبر» که زنان فقیر هندی به رزمندگان ایرانی اهدا کردندحکم دستگیری مهمترین مخالف اردوغان صادر شدتا تهیه طرح جامع توسعه پردیس برج میلاد هر گونه ساخت و ساز متوقف استگزارش ماهانه آژانس درباره پرونده هسته ای ایرانراهپیمایی زیارتی امام‌ رضا (ع)، نشانگر ریشه‌ جریان‌های دینییک پیشنهاد "شب یلدایی"وضعیت صنعت چاپ در سال جاری چنگی به دل نمی‌زنددر همه جای جهان غذای ایرانی بخورید!قصه‌ی انتشار «خوش‌خرامان» گریه‌دار استامروز هم آلودگی هوای تهران تداوم یافتگواردیولا: از عملکرد بازیکنانم در نیم فصل اول بوندس لیگا فوق العاده راضی امبانک توسعه صادرات بنگاه پیشرومعرفی شدایران قدرت چهارم موشکی جهان است/عتبات متبرکه در عراق خط قرمز ماستپوتین: راه حل قرارداد نفتی ایران و روسیه پیدا شده است/ صادقانه به این قرارداد علاقه مندیمهزینه خدمات رسانی شهرداری به زائران کربلای معلی حداقل ممکن بودمعیری از بانک اقتصاد نوین پژوهشگر نمونه شدسالیانه 51 هزار نفر به جمعیت آذربایجان غربی افزوده می شودمجموعه خاطرات و مقالات روحانیان کشور از دفاع مقدس تدوین می شود