۱۳۹۴ جمعه ۶ آذر  | 2015 11 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 344 کد مطلب: 2195  

معرفی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین که یکی از جوان ترین اتاق های ایران می باشد ،
۱۳۹۲ سه شنبه ۱۸ تير ساعت 10:01

صدای قزوین - اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین که یکی از جوان ترین اتاق های ایران می باشد ، بعد از برگزاری اولین انتخابات هیأت نمایندگان در اسفند سال 1381 و تعیین نفرات برگزیده ، رسماً از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود.
علی رغم وجود مشکلات فراوان در طی سال های گذشته توانست به فعالیتهای جاری از قبیل صدور کارت بازرگانی ،گواهی مبداء و صدور کارت عضویت بپردازد .
ارتباط های برون مرزی و اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی از سال 1384به منظور بسط و گسترش روابط تجاری و اقتصادی و تولیدی بین صنعتگران ، تولیدکنندگان و تجار استان قزوین با کشورهای دیگر از جمله لهستان ، روسیه ، مالزی ، چین ، هند ، آلمان ، ترکیه ، ونزوئلا، تونس ،قطر،اکراین ، عراق و ازبکستان با اعزام و پذیرش هیأت های تجاری آغاز و ادامه یافته است .
بسترسازی در زمینه شرکت در نمایشگاه های اختصاصی جمهوری اسلامی ایران و نمایشگاه های بین المللی در کشورهای دیگر نظیر مالزی ،عراق،قطر،هند و..... از دیگر فعالیت های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین تاکنون بوده است .
ملاقات با مقامات، سفرا و رایزنان بازرگانی کشورهای خارجی و همچنین رایزنان بازرگانی مستقر در سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران ، در توسعه تجارت و صنعت استان نقش مهمی را ایفا کرده است .
در کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین مهمترین مباحث اقتصادی و تولیدی ،بانکی و گمرکی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .
تاسیس مرکز داوری اتاق قزوین از دیگر فعالیتهای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین به شمار می رود . اعضاء می توانند در قراردادهای خود بندی را اضافه نمایند که حل اختلاف فی مابین در مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین انجام می گیرد .
بخش آموزش اتاق قزوین با برگزاری سمینارهای تخصصی در خصوص مباحث گوناگون ازجمله موارد مربوط به واردات و صادرات کالا ، فرانشیز کالا، امور گمرکی، اعتبارات اسنادی ، بازاریابی و مدیریت فروش ، مدیریت بازرگانی خارجی ، اصول و فنون مناسبات تجاری ، ترخیص کالا و آشنائی با بازار سرمایه ایران و همچنین برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی گام مهمی در زمینه آموزش اعضاء خود برداشته است .
گروه مشاوران که از سال 1390 شروع به کار کرده اند مشاوره های اقتصادی ، بازرگانی ، بانکی ، بیمه و گمرکی را به بیش از 1200 عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین ارائه می نمایند .
امید است با توکل به ایزد منان وسعی و تلاش بیشتر اعضاء هیأت نمایندگان ، هیأت رئیسه و کارکنان ،فعالیت های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین روز به روز بیشتر و مثمرتر شود.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سرپرست اداره کل اجتماعی استانداری مازندران منصوب شدمعاون سیاسی سپاه: امام(ره) استکبار را ضعیف و شکننده می دیدآمادگی برای سفرهای زمستانی (قسمت اول)به محض تجاوز هر هواپیمایی اولین اقدام انهدام نیستخطرناکترین نوع نفوذ از نگاه احمد توکلیشورای نگهبان طرح حمایت از صنعت برق کشور را تایید کردپیکر رکن آبادی کی تشییع می شود؟چگونه با شوهر کم حرف کنار بیاییم؟عواقب اعتیاد به خودارضایی را بدانیدتصویری از مهدی طارمی در حال جراحی دندان کامیابی نیا!تصویری کمیاب و جالب از ایستگاه درشکه ها در زمان قاجارتصویری متفاوت از رهبر انقلاب در دهه 607 نکته حیاتی که هر مسافر ترکیه باید بداندگروه های تلگرام از این پس می توانند دارای چند مدیر و هزار نفر عضو باشندجالب ترین هدیه های سیاسی/تصاویرنخستین واکنش رسمی رحمتی: خدایا با تو از هیچ چیز نمی ترسمهیچ هواپیمایی نمی تواند وارد ایران شودتصاویر قدیمی از مراسم تاج گذاری رضا شاه پهلویپست تکان دهنده پرویز پرستویی در اینستاگرامدختر ایتالیایی و ازدواج با احمدی نژاد!
مزدا CX-9؛ توازن دقیق میان قدرت و زیباییچگونه محل روغن ریزی را پیدا کنیم؟عواملی که باعث خرابی سوپاپ ها می شوندمقایسه میزان آلودگی ناشی از خودرو در سرعت های مختلفاربعین یک دنیا حماسه استعکس/ خاطرات سرخ ایثار / شهید علیرضا هاشم نژادامروز؛ بزرگداشت شهید محسن مقدسی جانباز شیمیایی 70 درصدبارش های ال نینویی مشکل کم آبی را حل نکردکاهش چشمگیر قاچاق میوه/ قاچاق 25 هزار رأس دامتباس: هواداران مادرید بی انصافی نکنند/بارسلونا خیلی بزرگ بود و مادرید بزرگبار دیگر سیب زمینی ملعبه سو ء استفاده از رأی کشاورز شدکیانوش رستمی به مدال نقره رسید/ طلا در مشت نماینده ایران بودامری: نتوانستیم انتظارات را برآورده کنیمداعش گوش 70 عضو خود را بریددست انداختن اردوغان در شبکه های اجتماعی+عکسنقش پررنگ سردار سلیمانی در نجات خلبان روسرقابتهای جام جهانی کوچک فوتسال بانوان -گواتمالااحتمال کناره گیری امید صبا از لیگ برترتایید خودکشی دردناک فوتبالیست متاهل ایرانیباکتری ها منبع تغذیه جدید فضانوردان خواهند شد