۱۳۹۳ شنبه ۱۱ بهمن  | 2015 1 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 234 کد مطلب: 2195  

معرفی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین که یکی از جوان ترین اتاق های ایران می باشد ،
۱۳۹۲ سه شنبه ۱۸ تير ساعت 10:01

صدای قزوین - اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین که یکی از جوان ترین اتاق های ایران می باشد ، بعد از برگزاری اولین انتخابات هیأت نمایندگان در اسفند سال 1381 و تعیین نفرات برگزیده ، رسماً از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود.
علی رغم وجود مشکلات فراوان در طی سال های گذشته توانست به فعالیتهای جاری از قبیل صدور کارت بازرگانی ،گواهی مبداء و صدور کارت عضویت بپردازد .
ارتباط های برون مرزی و اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی از سال 1384به منظور بسط و گسترش روابط تجاری و اقتصادی و تولیدی بین صنعتگران ، تولیدکنندگان و تجار استان قزوین با کشورهای دیگر از جمله لهستان ، روسیه ، مالزی ، چین ، هند ، آلمان ، ترکیه ، ونزوئلا، تونس ،قطر،اکراین ، عراق و ازبکستان با اعزام و پذیرش هیأت های تجاری آغاز و ادامه یافته است .
بسترسازی در زمینه شرکت در نمایشگاه های اختصاصی جمهوری اسلامی ایران و نمایشگاه های بین المللی در کشورهای دیگر نظیر مالزی ،عراق،قطر،هند و..... از دیگر فعالیت های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین تاکنون بوده است .
ملاقات با مقامات، سفرا و رایزنان بازرگانی کشورهای خارجی و همچنین رایزنان بازرگانی مستقر در سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران ، در توسعه تجارت و صنعت استان نقش مهمی را ایفا کرده است .
در کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین مهمترین مباحث اقتصادی و تولیدی ،بانکی و گمرکی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .
تاسیس مرکز داوری اتاق قزوین از دیگر فعالیتهای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین به شمار می رود . اعضاء می توانند در قراردادهای خود بندی را اضافه نمایند که حل اختلاف فی مابین در مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین انجام می گیرد .
بخش آموزش اتاق قزوین با برگزاری سمینارهای تخصصی در خصوص مباحث گوناگون ازجمله موارد مربوط به واردات و صادرات کالا ، فرانشیز کالا، امور گمرکی، اعتبارات اسنادی ، بازاریابی و مدیریت فروش ، مدیریت بازرگانی خارجی ، اصول و فنون مناسبات تجاری ، ترخیص کالا و آشنائی با بازار سرمایه ایران و همچنین برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی گام مهمی در زمینه آموزش اعضاء خود برداشته است .
گروه مشاوران که از سال 1390 شروع به کار کرده اند مشاوره های اقتصادی ، بازرگانی ، بانکی ، بیمه و گمرکی را به بیش از 1200 عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین ارائه می نمایند .
امید است با توکل به ایزد منان وسعی و تلاش بیشتر اعضاء هیأت نمایندگان ، هیأت رئیسه و کارکنان ،فعالیت های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن قزوین روز به روز بیشتر و مثمرتر شود.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
ماجرای ورود نور شیطان به ایرانارتباط نوشابه با بلوغ زودرسبرف و کولاک در ۹ استان کشور 55 طرح عمرانی ، تولیدی و کشاورزی دراستان قزوین افتتاح می شودگلزار شهدای قزوین گلباران می شودجدیدترین قیمتها از بازار طلا و سکه و ارزدومین نمایشگاه خودروهای کلاسیک در قزوین برپا شداهدای كاپ‌های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به آستان قدس رضویاز واکنش رحمانیان به ادعای مدیرعامل خبرگزاری فارس تا سند تازه از تساهل ظریف!تشکیل 11 هزار پرونده در کمیسیون‌های دستگاه قضایی قزوینتصادف زنجیره‌ای 18 خودرو با 14 مجروح در اتوبان قزوینپیشرفت 75 درصدی آماده‌سازی بلوار ایرانپربیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین دولت روحانی در حصار «مین» ها!افتتاح 220 پروژه در شهرستان قزوین کتابچه ی دستاوردهای سی و شش ساله انقلاب اسلامی منتشر شدهسته های لیموترش را دور نریزید !پیشخوان روزنامه های امروز صبح کشور/ شنبه پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان قزوینایمنی فرزندان در فضای مجازی
هسته های لیموترش را دور نریزید !جدیدترین قیمتها از بازار طلا و سکه و ارزپربیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین پیشخوان روزنامه های امروز صبح کشور/ شنبه جوانه ها، مولتی ویتامین های طبیعیگران قیمت‌ترین کشتی تفریحی دنیاایمنی فرزندان در فضای مجازیمردم خواهان مبارزه با فساد اداری هستندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان قزوینتصادف زنجیره‌ای 18 خودرو با 14 مجروح در اتوبان قزوینماجرای ورود نور شیطان به ایراندومین نمایشگاه خودروهای کلاسیک در قزوین برپا شدکتابچه ی دستاوردهای سی و شش ساله انقلاب اسلامی منتشر شدتشکیل 11 هزار پرونده در کمیسیون‌های دستگاه قضایی قزوینپیشرفت 75 درصدی آماده‌سازی بلوار ایراناهدای كاپ‌های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به آستان قدس رضویافتتاح 220 پروژه در شهرستان قزوین از واکنش رحمانیان به ادعای مدیرعامل خبرگزاری فارس تا سند تازه از تساهل ظریف!گلزار شهدای قزوین گلباران می شود55 طرح عمرانی ، تولیدی و کشاورزی دراستان قزوین افتتاح می شود