۱۳۹۸ سه شنبه ۶ اسفند  | 2020 2 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 146 کد مطلب: 44639  

راه اندازی تله کابین زرشک قزوین تا هفته آینده

استاندار قزوین گفت:تلی سیژ و تله کابین زرشک و کامان قزوین با نظر کمیته فنی استان و رفع اشکالات تا هفته آینده دوباره آغاز به کار می کند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد ساعت 09:31

صدای قزوین:

عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در بازدید از مجموعه تله سیژ و تله کابین کامان و زرشک قزوین افزود: این منطقه نمونه گردشگری؛ هزار هکتار وسعت دارد که در سال های گذشته در 350 هکتار آن سرمایه گذاری انجام شده است.
وی اظهار کرد:به دلیل حادثه ناگواری که در سالهای گذشته در این طرح به وقوع پیوست فعالیت تله سیژ متوقف شد که با رفع اشکالات و تایید کمیته فنی استان از هفته آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
زاهدی ادامه داد:شهرداری قزوین، شهرداری محمدیه و سازمان همیاری شهرداری های استان سه سهام دار این طرح هستند که در آینده در صورت تغییر اساسنامه آن امکان ورود بخش خصوصی به این طرح وجود دارد.
استاندار قزوین ادامه داد:منطقه زرشک و کامان با توجه به آب و هوا و نزدیکی به شهر قزوین و همچنین تهران ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه دارد و باید برای توسعه کل این منطقه نه تنها منطقه نمونه گردشگری آن تصمیم گیری کرد.
زاهدی ادامه داد: در گام اول باید مالکیت تله کابین میان سه سهام دار آن مشخص شود تا در مرحله بعد برای مدیریت درآمد و هزینه آن اقدام شود.
وی گفت:تا به امروز هرچه در طرح تله کابین و تله سیژ توسط سهامداران آن هزینه شده تنها مدیریت هزینه بوده و باید بعد از این وارد فاز مدیریت درآمد و هزینه شد.
زاهدی گفت:می توان با تغییر مالکیت این مجموعه از سهامی به یک شرکت؛ مشکلات مربوط به هزینه و مدیریت آن را حل کرد و در مرحله بعد از ظرفیت بخش خصوصی برای مدیریت این مجموعه و رستوران های آن بهره برداری کرد.

**تکمیل تله سیژ قزوین به مشارکت دستگاه ها نیازمند است 
-معاون امور اقتصادی استاندار قزوین نیز گفت: زحمات بسیار زیادی برای منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک قزوین کشیده شده است و تکمیل آن به مشارکت دستگاه های اجرایی نیازمند است . 
منوچهر حبیبی افزود: مجموعه گردشگری کامان و زرشک تنها محدود به تله کابین نیست و ظرفیت های بسیار زیادی در این منطقه نهفته است که باید با همکاری دستگاه های مختلف از قبیل منابع طبیعی، اداره ورزش و جوانان و میراث فرهنگی از آنها بهره برداری شود. 
وی ادامه داد:از هزار هکتار در نظر گرفته شده برای طرح جامع منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک تنها 350 هکتار سرمایه گذاری شده است که نشان می دهد ظرفیت های این منطقه برای جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی بسیار بالاست. 
حبیبی افزود:یکی از آسیب های این طرح متکی بودن آن به اعتبارهای دولتی است که در نتیجه موجب طولانی شدن زمان سرمایه گذاری و بهره برداری از آن شد. 
وی ادامه داد:همچنین اختلاف میان شهرداری قزوین،محمدیه و سازمان همیاری شهرداری های استان به عنوان سه سهامدار این طرح؛ باعث شد که مشکلات بیشتری برای آن به وجود آید که می توان این مشکلات را با تاسیس یک شرکت برای این طرح مرتفع ساخت. 
حبیبی گفت:مدیریت این مجموعه به فکر دریافت مجوزهایی باشد که بتواند این مجموعه مرده را زنده سازد و تمامی ظرفیت این منطقه و این طرح را شکوفا کند. 

***تنها بخش کوچکی از ظرفیت کامان و زرشک فعال شده است 
معاون امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این بازدید گفت:بوستان ملی باراجین همانند طرح منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک بود که با حضور مستمر مدیران مشکلات آن حل شد و اکنون به یکی از بوستان های ملی و پرمخاطب تبدیل شده است. 
علی فرخزاد افزود:می توان با تشکیل کمیته راهبردی یا شورای سیاست گذاری با حضور استاندار و دستگاه های مرتبط مسائل مربوط به عمران و آبادانی منطقه کامان و زرشک را بررسی کرد. 
وی ادامه داد: سرمایه گذاری کوچکی در طرح منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک صورت گرفته و از هزار هکتار وسعت این طرح تنها 350 هکتار سرمایه گذاری شده است. 
معاون استاندار افزود:هزار هکتار برای طرح جامع منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک در نظر گرفته شده و همین موضوع مانع ورود سایر سرمایه گذاران به این طرح شده است. 
وی گفت:اگر سهامداران این طرح توان سرمایه گذاری و ادامه مسیر را ندارند می توانند زمینه را برای حضور سایر سرمایه گذاران باز کنند. 
فرخزاد خاطر نشان کرد: در این منطقه به دلیل خوش آب و هوایی و طبیعت بکر شاهد ایجاد شهرک باغ ویلایی و ساخت و سازهای غیر مجاز هستیم که می توان با صدور مجوز، جلوی این گونه ساخت و سازها را گرفت. 

***طرح تله سیژ قزوین به مرحله درآمد زایی نرسیده است 
شهردار قزوین نیز در این بازدید گفت:طی سالهای گذشته برای احداث و بهره برداری از تله سیژ در منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک قزوین یک قرارداد سه جانبه میان شهرداری قزوین،شهرداری محمدیه و سازمان همیاری شهرداری های استان منعقد شد تا طی آن شهرداری محمدیه و سازمان همیاری هرکدام 20 درصد و شهرداری قزوین 60 درصد اعتبار این طرح را تامین کنند. 
علی صفری افزود: برخی از نقاط مبهم این قرارداد و مدیریت آن موجب برخی مشکلات میان سهامداران شد که امیدواریم در ادامه با راه اندازی یک شرکت برای مدیریت این طرح شاهد حل مشکلات آن باشیم. 
وی افزود:مهمترین چالش ما این است که این طرح بعد از طی چندین سال هنوز به مرحله درآمد زایی نرسیده است و تامین هزینه های آن از عهده سه سرمایه گذار بر نمی آید. 
منطقه نمونه گردشکری کامان و زرشک از توابع شهرستان قزوین در فاصله 30 کیلومتری شمال شهر قزوین واقع شده است. 
 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سینما ملت از خواب بیدار می‌شود؟بازار آخر سال زیر ذره‌بین بازرسانوزارت آموزش و پرورش براساس سند تحول بنیادین حرکت می‌کنددادستان قزوین به شایعه پراکنان ویروس کرونا درفضای مجازی هشدار دادبرخورد با گرانفروشان و محتکران استان قزوین جدی استظرفیت تولید قارج خوراکی در قزوین به ۱۸ هزار تن رسیدورزشکاران قزوین با رعایت نکات بهداشتی ورزش کنندتوزیع سهام عدالت در قزوین تا یک هفته ادامه دارددو کاراته کا ملی پوش قزوینی راهی اتریش شدندموزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین تا پایان هفته تعطیل شدسالن‌های ورزشی و مؤسسات آموزشی در قزوین تعطیل شدمدارس استان قزوین تا پایان هفته تعطیل شدمعطلی برج‌های دوقلوی قزوین در پیچ و خم نمای مشترکمسابقات قهرمانی کونگ فو جهان در ایران برگزار می‌شودایران در تولید تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رو به خودکفایی استستاد نخبگان کمیته امداد قزوین آغاز به کار کردواژگونی خودرو در قزوین ۲ کشته برجای گذاشتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهماسک مورد نیاز استان قزوین تأمین می‌شودچهار رشته اسکیت به بازی‌های آسیایی وارد شده است
مشارکت سیاسی زنان قزوین به ثمر نشستخودروی حامل البسه قاچاق در قزوین توقیف شد۸۳ درصد جمعیت بیمه شده استان قزوین دفترچه بیمه رایگان دارندحلقه نظارت بر تاسیسات گردشگری قزوین تنگ می‌شودتجهیزات دامپزشکی خارج از شبکه توزیع در قزوین کشف شدمردم استان قزوین به اصول گرایان اعتماد کردندماسک مورد نیاز استان قزوین تأمین می‌شودآموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای قزوین تعطیل شدندبرگزاری چهاردهمین نمایشگاه سراسری کتاب قزوین لغو شدچهار رشته اسکیت به بازی‌های آسیایی وارد شده استمردم برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان‌ها مراجعه نکنندتیم فوتبال کاسپین فردا بدون تماشاچی به میدان می‌رود۳۰۰ هزار اصله نهال در قزوین توزیع می‌شودتمهیدات بهداشتی برای مقابله با کرونا در قزوین۲۱ مطب متخلف در تاکستان به مراجع قضایی معرفی شدندمراکز، موسسات و دانشگاه های استان قزوین تعطیل شدندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهایران در تولید تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رو به خودکفایی استتوزیع سهام عدالت در قزوین تا یک هفته ادامه داردمعطلی برج‌های دوقلوی قزوین در پیچ و خم نمای مشترک
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
صفر تا صد سوالات مردم درباره کروناویروسساعت کاری دستگاه‌های اجرایی در گیلان کاهش یافتعکس| نقشه بارش‌های شدید پیش‌بینی شده برای ‎ایرانفعالیت نمایشگاه‌های خوزستان تا اطلاع ثانوی لغو شدگردش شبانه پیمان معادی و بهرام رادان+عکسفیلم | کنسلی بلیت قطار و هواپیما به دلیل شیوع کرونا هزینه‌ای نداردکرونا نمایشگاه‌های بهاره سراسر کشور را لغو کردایران جزو ۱۰ کشور برتر جهان در حوزه دانش فضایی استتوصیه کرونایی به مردم برای انجام امور بانکیدر برابر اخبار نگران کننده کرونا چه کنیم؟/ چرا در مواجهه با کرونا وسواس فکری گرفته‌ایم؟جهان آماده‌ی نبردی بزرگ می‌شود؛ پیش بینی‌ها می‌گویند شیوع کرونا گسترده‌تر خواهد شدکرونا موجب سقوط شاخص بازارهای سهام آمریکا شدکار شرم آور مادر جوان با فرزند سومش !+عکسفرشته حسینی در آغوش بهناز جعفری+عکسشایع ترین علامت بیماری کرونا ویروس، در ابتدا تب و سپس مشکلات ریوی استفیلم| قائم مقام وزیر بهداشت: در حال حاضر ٩١۶ نفرمورد مشکوک به کرونا ۶١ نفر تست مثبت و ١٢ نفر فوتی داشتیمدرهای حرم امام علی (ع) برای پیشگیری از کرونا بسته شد/تصاویرآشا محرابی در کنار بازیگران موچین+عکسکرونا یقه بازار مسکن را هم گرفتفیلم| بیماران بستری شده در بیمارستان مسیح دانشوری رو به بهبود هستند