۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير  | 2019 7 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 162 کد مطلب: 52601  

مدیران از ظرفیت رسانه ها در جهت اهداف انقلاب استفاده کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با تاکید بر کارسازی خبر و اثرگذاری اطلاع رسانی، گفت: تیغ تبلیغات تیزتر و برنده تر از سلاح جنگی است و مدیران باید از ظرفیت رسانه ها در جهت اهداف نظام و انقلاب استفاده کنند.
۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير ساعت 13:00

 صدای قزوین - منوچهر حبیبی روز یکشنبه در دیدار با برخی از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین اظهار داشت: باید ارتباط مدیریت ارشد استان با رسانه ها و خانه مطبوعات استان منظم و منسجم باشد چون به اثرگذاری حوزه رسانه، مطبوعات و خبرنگاران در بین مردم اعتقاد داریم.


وی اضافه کرد: سیاست های دولت به راحتی توسط رسانه ها و خبرنگاران به مردم منتقل می شود و این ارتباط باعث خواهد شد مردم راحت تر در جریان امور قرار گیرند.

حبیبی گفت: مردم به مجموعه رسانه ها اعتماد داشته و سیاست های دولت را از زبان مطبوعات می پذیرند بنابراین باید ارتباط میان دستگاه ها و رسانه ها مستمر و پیوسته باشد.

وی با اشاره به حادثه سیل اخیر در کشور و همکاری رسانه ها برای اطلاع رسانی در این زمینه گفت: در این حادثه با اطلاع رسانی گسترده صورت گرفته حجم وسیعی از کمک های مردمی به مناطق سیل زده ارسال شد به گونه ای که نیازهای موجود در بسیاری از این مناطق مرتفع گردید.

حبیبی ادامه داد: همچنین با اطلاع رسانی خوب صورت گرفته میزان خسارات سیل در استان خوزستان بسیار کمتر از استان گلستان بود در حالیکه سیلاب ورودی به خوزستان حجم بسیار بیشتری نسبت به گلستان داشت.

معاون استاندار اضافه کرد: اعضای خانه مطبوعات استان قزوین در جهت اهداف انقلاب و نظام گام بر می دارند و اهداف خانه و مسئولان مشترک است.

حبیبی ادامه داد: باید تعاملات میان مسئولان و خانه مطبوعات استان افزایش یافته و با آشتی و ارتباط مستمر با مجموعه رسانه های استان برای تحقق اهداف مشترک تلاش کنند.

وی گفت: باید تلاش کنیم خانه مطبوعات استان قزوین محور تعاملات دستگاه ها با رسانه ها قرار گیرد و پیام های دستگاه ها از کانال خانه به خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان انعکاس یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات باید ارتباط مستمر مسئولان با رسانه ها بیشتر شده و جلسات مستمر در این زمینه با مسئولیت روابط عمومی استانداری برنامه ریزی و برگزار شود.

این مسئول با بیان اینکه باید دغدغه خبرنگاران فقط قلم زدن باشد، افزود: تلاش می کنیم خانه مطبوعات استان را به جایگاه واقعی خود رسانده و برای حل مشکلات مسکن، تسهیلات، کاغذ، ارزاق عمومی و … فعالان رسانه استان گام برداریم.

وی همچنین در خصوص توزیع عادلانه آگهی های دولتی میان نشریات، اختصاص اعتبار به خانه مطبوعات از محل سمن ها، برنامه ریزی برای برگزاری جشن روز خبرنگار و… قول پیگیری داد.هیچ بودجه مشخصی برای خانه مطبوعات تعریف نشده است

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در خانه مطبوعات استان قزوین، برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها، برگزاری چندین دوره کارگاه آموزشی با رویکرد تخصصی، برگزاری آزمون تخصصی دوره آموزشی خبرنگاری، برگزاری چندین اردو با اهداف آموزشی و تفریحی، نرخ‌گذاری و تعیین حدود آگهی‌های دولتی و قضایی و برخی خدمات رفاهی دیگر را سرفصل خدمات مهم این دوره برشمرد.

جابر خرم‌نیا با اشاره به جایگاه صنفی و قانونی خانه مطبوعات استان و لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی با این نهاد عنوان کرد: صنف مطبوعات با حداقل امکانات و توان مالی و بضاعت اندک به فعالیت ادامه می‌دهد و هیچ بودجه مشخص و مستمری برای این نهاد صنفی تعریف نشده است.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین با اشاره به خلا قانونی در ارتباط با اعمال حاکمیت صنف در حوزه تخصصی خود، عنوان کرد: خلاهای قانونی موجود باعث شده تا برخی مدیران در دستگاه‌های اجرایی در انجام امور مربوط به رسانه و صنف مطبوعات خودمحور عمل کنند و جایگاه خانه مطبوعات را درنظر نگیرند.

مدیر خبرگزاری فارس قزوین با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات استان بعد از چهارسال در تابستان سال گذشته عنوان کرد: این جشنواره بزرگ و فاخر با وجود ممانعت و کم‌کاری برخی مدیران گذشته و مشکلات عدیده با توجه به قول مساعدت مالی استاندار با شکوه برگزار شد.

وی افزود: بعد از برگزاری جشنواره هرچه توانسته بودیم منابع مالی جذب کنیم هزینه کردیم و با توجه به وصول نشدن مطالبات وعده داده شده به خانه مطبوعات، این صنف مقروض شده و تحت فشار است.

خرم‌نیا گفت: در همین راستا لازم است بررسی‌های قانونی و امکانات دولتی مورد سنجش قرار بگیرد تا خانه مطبوعات بتواند از محل اعتبارات سازمان‌های مردم‌نهاد بهره‌مند شده و در صورت نیاز در این زمینه حاضر به ارائه طرح نیز هستیم.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین از توجه نداشتن به رسانه‌ها و صنف رسانه در امور استان گلایه کرد و افزود: متاسفانه در سفر معاون وزیر کشور به استان قزوین، رسانه‌ها نادیده گرفته شدند و در این میان در جلسه مربوط به تشکل‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، هیچ دعوتی از خانه مطبوعات استان قزوین صورت نگرفت.

خرم‌نیا با تشکر از همکاری و همراهی مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور مربوط به اصحاب رسانه و خانه مطبوعات تعامل این نهاد صنفی را با رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل روابط عمومی استانداری سازنده خواند و بر تشکیل جلسات منظم برای حل مشکلات رسانه تأکید کرد.

خانه مطبوعات استان به جایگاه واقعی خود برسد

مدیر خانه مطبوعات استان قزوین نیز در این دیدار گفت: یکی از مشکلات خانه مطبوعات استان رعایت نشدن جایگاه و شان واقعی آن توسط مدیران و دستگاه های اجرایی است که امیدواریم با انتصاب معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رییس شورای اطلاع رسانی استان شاهد تغییر در این رویه باشیم.

هادی درزی رامندی افزود: یکی دیگر از مشکلات خانه نداشتن اعتبار و بودجه ثابت بوده که برنامه ریزی اعضا را برای برگزاری کارگاه های آموزشی، دوره های تفریحی و رفاهی و … دشوار ساخته است.

وی اضافه کرد: اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان با رای مستقیم اعضا که در سامانه جامع رسانه های کشور ثبت نام شده اند انتخاب شده و بدون هیچ حقوق و چشمداتی برای خدمت به اهالی رسانه و رسیدگی به مشکلات این صنف در ماه حداقل دوبار تشکیل جلسه می دهند.

درزی رامندی گفت: با توجه به مسئولیت و نقش خطیر اعضای خانه مطبوعات استان از مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی انتظار می رود همکاری و همراهی بیشتری با خانه داشته باشند تا خانه به جایگاه واقعی خود رسیده و از عهده انجام رسالت های محوله به خوبی برآید.

وی همچنین توزیع سهیمه کاغذ و گوشت گرم یارانه ای را از مطالبات اصحاب رسانه استان دانست و خواستار تخصیص سهیمه در این زمینه شد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
مبارزه با آفت سن در ۹۴ هزار هکتار از مزارع قزوینتصادف در آزادراه قزوین - رشت یک فوتی بر جا گذاشت۲۸۵ فقره تسهیلات رونق تولید در قزوین پرداخت شددوره آموزشی مدیریت بحران ویژه بانوان در آوج برگزار شدیک کوهنورد سقوط کرده در الموت غربی نجات یافتاوراق تسویه، ظرفیتی برای پرداخت بدهی پیمانکاراناعتبارات عمرانی نوسازی مدارس کشور بیش از دو برابر شدرقابت‌های سافاری قهرمانی کشور در قزوین پایان یافتبوستان امیرکبیر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسدپایان تیرماه آخرین مهلت اظهارنامه های املاک اجاره ای است25 هزار تن محصول زیتون در استان قزوین تولید می‌شود۱۹۱ متقاضی در جشنواره تعاونی های برتر قزوین ثبت نام کردنددوره آموزشی تربیت مدیران انرژی قزوین برگزار شدتداوم ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و طلانظارت بر اجرای انتخابات، صیانت از حق مردم در تعیین سرنوشت آنهاستیک نمایشگاه خوشنویسی در قزوین برپا شدثبت جهانی قلعه الموت وبازارچه صنایع دستی سعدالسلطنه پیگیری میشودقهرمانی رانندگان قزوینی در راند دوم سافاری قهرمانی کشورعملیات احداث ساختمان شماره ۳ تامین اجتماعی در قزوین آغاز شدپر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوین
پر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوین ثبت جهانی قلعه الموت وبازارچه صنایع دستی سعدالسلطنه پیگیری میشودیک نمایشگاه خوشنویسی در قزوین برپا شدقهرمانی رانندگان قزوینی در راند دوم سافاری قهرمانی کشورپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهنظارت بر اجرای انتخابات، صیانت از حق مردم در تعیین سرنوشت آنهاستتداوم ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و طلادوره آموزشی تربیت مدیران انرژی قزوین برگزار شد۱۹۱ متقاضی در جشنواره تعاونی های برتر قزوین ثبت نام کردند25 هزار تن محصول زیتون در استان قزوین تولید می‌شودپایان تیرماه آخرین مهلت اظهارنامه های املاک اجاره ای استبوستان امیرکبیر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسدرقابت‌های سافاری قهرمانی کشور در قزوین پایان یافتاعتبارات عمرانی نوسازی مدارس کشور بیش از دو برابر شداوراق تسویه، ظرفیتی برای پرداخت بدهی پیمانکارانیک کوهنورد سقوط کرده در الموت غربی نجات یافتدوره آموزشی مدیریت بحران ویژه بانوان در آوج برگزار شد۲۸۵ فقره تسهیلات رونق تولید در قزوین پرداخت شدتصادف در آزادراه قزوین - رشت یک فوتی بر جا گذاشتمبارزه با آفت سن در ۹۴ هزار هکتار از مزارع قزوین
سردار شادمانی: احتمال می دهیم که آمریکایی ها پهپاد های خودشان را زده باشندنقض قانون توسط نفتکش انگلیسی تحت اسکورت ناوچه جنگی / در اعمال قانون و حاکمیت ملی در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل می کنیمبیستمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایهقیمت خودرو باز هم کاهش یافتپیام تبریک خاص خانم بازیگر برای مهدی طارمی + عکستبریک جالب خانم بازیگر به مهدی طارمی برای تولدش! +عکسروش عجیب کارمند تنبل اداره پست برای ارسال نامه+عکساحمدی نژاد: ایران باید با ترامپ وارد گفتگو شودخبرگزاری آمریکایی: ایران ابرقدرت پهپادی استسیلی ایران به غرب: دست بالا در خلیج فارس از آن ماست: تحلیل الاخبارطرح تعیین 14 سکه به عنوان مهریه رد شددختر اکبر عبدی در کانادا+عکستوضیحات سخنگوی سپاه درباره توقیف نفتکش انگلیس/ تلاش دو بالگرد و ناو جنگی انگلستان برای جلوگیری از عملیات سپاهواکنش مقام ارشد انگلیسی به نفتکش توقیف شدهخبر مهم درباره رتبه بندی معلمانابلاغ اعتبار طرح رتبه بندی معلمانکلافگی محمد حسین میثاقی و پسر کوچولوش+عکساولین تصاویر منتشره از محل توقیف نفتکش انگلیسنفتکش انگلیسی توقیف شده، عبور پرخطر و پرضرر داشته استپیش بینی بازار ارز ، سکه و خودرو در هفته های آینده
رم در کمین وینگر میلانمردم: اینترنت از 4G به 3G مصادف با قطعی کامل اتصال/ جهرمی: اینترنت 3G مشکلی نداردهشدار پلیس فتا به کاربران نرم افزار FACE APPقیمت رهن و اجاره آپارتمان‌های 50تا100متری در تهرانتازه ترین قیمت ها در بازار خودروهای داخلی /پژو2008 به 318میلیون رسیدآخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی ۳۰ تیر) +جدولگوزن زیبای مینیاتوری در مازندران +عکسطرفداران ترامپ اینطوری جیم شدند! +عکسکلکسیون دیدنی از محصولات صوتی تصویری عتیقه‌ +عکسبالاخره در این چاه بسته شد +عکسبازیگر سریال بانوی عمارت هم پیر شد +عکسجام شهدا و فوتبال هزینه‌زای ایرانحسرت دو دهه ای اهواز در راه اندازی پروژه قطار شهریاحترام به پاسپورت برگشت یا حقارت تحمیل شد؟سرپرست تیم ملی کشتی بانوان: دختران از دبیر انتظار حمایت دارندجهانگیری: به دنبال کار دستوری نیستیمباشگاه های بزرگ لیگ برتری در نقل و انتقالات چه کرده اند؟ماجرای 720 تماس با مرکز مشاور/ قتل شوهر به دست زن دوم در پاسداران تهران+ عکسمعجزه طب سنتی در درمان کبد چربجدیدترین عکسِ دخترکوچولوی سام درخشانی