۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان  | 2019 11 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 194 کد مطلب: 52601  

مدیران از ظرفیت رسانه ها در جهت اهداف انقلاب استفاده کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با تاکید بر کارسازی خبر و اثرگذاری اطلاع رسانی، گفت: تیغ تبلیغات تیزتر و برنده تر از سلاح جنگی است و مدیران باید از ظرفیت رسانه ها در جهت اهداف نظام و انقلاب استفاده کنند.
۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير ساعت 13:00

 صدای قزوین - منوچهر حبیبی روز یکشنبه در دیدار با برخی از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین اظهار داشت: باید ارتباط مدیریت ارشد استان با رسانه ها و خانه مطبوعات استان منظم و منسجم باشد چون به اثرگذاری حوزه رسانه، مطبوعات و خبرنگاران در بین مردم اعتقاد داریم.


وی اضافه کرد: سیاست های دولت به راحتی توسط رسانه ها و خبرنگاران به مردم منتقل می شود و این ارتباط باعث خواهد شد مردم راحت تر در جریان امور قرار گیرند.

حبیبی گفت: مردم به مجموعه رسانه ها اعتماد داشته و سیاست های دولت را از زبان مطبوعات می پذیرند بنابراین باید ارتباط میان دستگاه ها و رسانه ها مستمر و پیوسته باشد.

وی با اشاره به حادثه سیل اخیر در کشور و همکاری رسانه ها برای اطلاع رسانی در این زمینه گفت: در این حادثه با اطلاع رسانی گسترده صورت گرفته حجم وسیعی از کمک های مردمی به مناطق سیل زده ارسال شد به گونه ای که نیازهای موجود در بسیاری از این مناطق مرتفع گردید.

حبیبی ادامه داد: همچنین با اطلاع رسانی خوب صورت گرفته میزان خسارات سیل در استان خوزستان بسیار کمتر از استان گلستان بود در حالیکه سیلاب ورودی به خوزستان حجم بسیار بیشتری نسبت به گلستان داشت.

معاون استاندار اضافه کرد: اعضای خانه مطبوعات استان قزوین در جهت اهداف انقلاب و نظام گام بر می دارند و اهداف خانه و مسئولان مشترک است.

حبیبی ادامه داد: باید تعاملات میان مسئولان و خانه مطبوعات استان افزایش یافته و با آشتی و ارتباط مستمر با مجموعه رسانه های استان برای تحقق اهداف مشترک تلاش کنند.

وی گفت: باید تلاش کنیم خانه مطبوعات استان قزوین محور تعاملات دستگاه ها با رسانه ها قرار گیرد و پیام های دستگاه ها از کانال خانه به خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان انعکاس یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات باید ارتباط مستمر مسئولان با رسانه ها بیشتر شده و جلسات مستمر در این زمینه با مسئولیت روابط عمومی استانداری برنامه ریزی و برگزار شود.

این مسئول با بیان اینکه باید دغدغه خبرنگاران فقط قلم زدن باشد، افزود: تلاش می کنیم خانه مطبوعات استان را به جایگاه واقعی خود رسانده و برای حل مشکلات مسکن، تسهیلات، کاغذ، ارزاق عمومی و … فعالان رسانه استان گام برداریم.

وی همچنین در خصوص توزیع عادلانه آگهی های دولتی میان نشریات، اختصاص اعتبار به خانه مطبوعات از محل سمن ها، برنامه ریزی برای برگزاری جشن روز خبرنگار و… قول پیگیری داد.هیچ بودجه مشخصی برای خانه مطبوعات تعریف نشده است

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در خانه مطبوعات استان قزوین، برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها، برگزاری چندین دوره کارگاه آموزشی با رویکرد تخصصی، برگزاری آزمون تخصصی دوره آموزشی خبرنگاری، برگزاری چندین اردو با اهداف آموزشی و تفریحی، نرخ‌گذاری و تعیین حدود آگهی‌های دولتی و قضایی و برخی خدمات رفاهی دیگر را سرفصل خدمات مهم این دوره برشمرد.

جابر خرم‌نیا با اشاره به جایگاه صنفی و قانونی خانه مطبوعات استان و لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی با این نهاد عنوان کرد: صنف مطبوعات با حداقل امکانات و توان مالی و بضاعت اندک به فعالیت ادامه می‌دهد و هیچ بودجه مشخص و مستمری برای این نهاد صنفی تعریف نشده است.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین با اشاره به خلا قانونی در ارتباط با اعمال حاکمیت صنف در حوزه تخصصی خود، عنوان کرد: خلاهای قانونی موجود باعث شده تا برخی مدیران در دستگاه‌های اجرایی در انجام امور مربوط به رسانه و صنف مطبوعات خودمحور عمل کنند و جایگاه خانه مطبوعات را درنظر نگیرند.

مدیر خبرگزاری فارس قزوین با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات استان بعد از چهارسال در تابستان سال گذشته عنوان کرد: این جشنواره بزرگ و فاخر با وجود ممانعت و کم‌کاری برخی مدیران گذشته و مشکلات عدیده با توجه به قول مساعدت مالی استاندار با شکوه برگزار شد.

وی افزود: بعد از برگزاری جشنواره هرچه توانسته بودیم منابع مالی جذب کنیم هزینه کردیم و با توجه به وصول نشدن مطالبات وعده داده شده به خانه مطبوعات، این صنف مقروض شده و تحت فشار است.

خرم‌نیا گفت: در همین راستا لازم است بررسی‌های قانونی و امکانات دولتی مورد سنجش قرار بگیرد تا خانه مطبوعات بتواند از محل اعتبارات سازمان‌های مردم‌نهاد بهره‌مند شده و در صورت نیاز در این زمینه حاضر به ارائه طرح نیز هستیم.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین از توجه نداشتن به رسانه‌ها و صنف رسانه در امور استان گلایه کرد و افزود: متاسفانه در سفر معاون وزیر کشور به استان قزوین، رسانه‌ها نادیده گرفته شدند و در این میان در جلسه مربوط به تشکل‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، هیچ دعوتی از خانه مطبوعات استان قزوین صورت نگرفت.

خرم‌نیا با تشکر از همکاری و همراهی مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور مربوط به اصحاب رسانه و خانه مطبوعات تعامل این نهاد صنفی را با رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل روابط عمومی استانداری سازنده خواند و بر تشکیل جلسات منظم برای حل مشکلات رسانه تأکید کرد.

خانه مطبوعات استان به جایگاه واقعی خود برسد

مدیر خانه مطبوعات استان قزوین نیز در این دیدار گفت: یکی از مشکلات خانه مطبوعات استان رعایت نشدن جایگاه و شان واقعی آن توسط مدیران و دستگاه های اجرایی است که امیدواریم با انتصاب معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رییس شورای اطلاع رسانی استان شاهد تغییر در این رویه باشیم.

هادی درزی رامندی افزود: یکی دیگر از مشکلات خانه نداشتن اعتبار و بودجه ثابت بوده که برنامه ریزی اعضا را برای برگزاری کارگاه های آموزشی، دوره های تفریحی و رفاهی و … دشوار ساخته است.

وی اضافه کرد: اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان با رای مستقیم اعضا که در سامانه جامع رسانه های کشور ثبت نام شده اند انتخاب شده و بدون هیچ حقوق و چشمداتی برای خدمت به اهالی رسانه و رسیدگی به مشکلات این صنف در ماه حداقل دوبار تشکیل جلسه می دهند.

درزی رامندی گفت: با توجه به مسئولیت و نقش خطیر اعضای خانه مطبوعات استان از مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی انتظار می رود همکاری و همراهی بیشتری با خانه داشته باشند تا خانه به جایگاه واقعی خود رسیده و از عهده انجام رسالت های محوله به خوبی برآید.

وی همچنین توزیع سهیمه کاغذ و گوشت گرم یارانه ای را از مطالبات اصحاب رسانه استان دانست و خواستار تخصیص سهیمه در این زمینه شد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
خسارت آفت مگس زیتون در قزوین به ۵ درصد رسیداستاندار قزوین به مطالبات اقشار مختلف مردم پاسخ گفتتحول در دستگاه قضائی صرفا یک شعار نیستاستاندار قزوین از چهار واحد تولیدی بازدید کردتوسعه اقتصادی با نگاه جنسیتی به نتیجه نمی‌رسدصنعت نوغانداری در قزوین جان می‌گیردبازدید جمعی از زنان بازرگان کشور از نمایشگاه توانمندی صنایع قزوینقاچاقچی ۱۸ دستگاه ماینر در دام تعزیرات حکومتی قزوینیک هنرستان از قزوین موفق به دریافت جایزه اهتمام کیفیت شدراه صادرات زالو از قزوین به خارج هموار شدنمایش آثار منتخب جشنواره فیلم کوتاه تهران در قزوین آغاز شدهمایش روزهای فرهنگی روسیه در قزوین برگزار شد۶۴ درصد از تعهد اشتغال استان قزوین محقق شدساخت پارک بانوان در مهرگان با اعتبار ۴ میلیار تومان آغاز شدامامزاده‌های قزوین به سامانه برق خورشیدی مجهز می‌شوندمدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین از مقام شهید حجت اسدی تجلیل کردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبهآب شرب آبیک به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی نداردمسابقات لیگ دسته یک شنای بانوان در قزوین برگزار شداختصاص کود یارانه‌ای به کشاورزان قزوینی
پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهاستان قزوین ۱۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات غیرجاری دارد۴۵۱ میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی در قزوین عملیاتی شده استتملک ۱۲ هزار ملک از سوی بانک‌های کشورنظام بانکی در کشور به سمت بنگاه‌داری حرکت می‌کند۳۴ درصد اشتغال استان قزوین در حوزه صنعت استدرآمدهای گمرک قزوین ۳۶ درصد کاهش یافتکلینیک تخصصی حقوق کودک در قزوین راه‌اندازی شدضیا آباد از غنی ترین بخش های استان استدمای آوج به ۲ درجه زیر صفر رسیدحفاظت از محیط زیست به فرهنگ عمومی تبدیل شود۳۹۰ هزار قطعه ماهی زینتی به خارج از کشور صادر شدتوجه به سلامت بانوان موجب تقویت سلامت جامعه می شوداختصاص کود یارانه‌ای به کشاورزان قزوینیمسابقات لیگ دسته یک شنای بانوان در قزوین برگزار شدآب شرب آبیک به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی نداردهمایش روزهای فرهنگی روسیه در قزوین برگزار شدصنعت نوغانداری در قزوین جان می‌گیردتوسعه اقتصادی با نگاه جنسیتی به نتیجه نمی‌رسدنمایش آثار منتخب جشنواره فیلم کوتاه تهران در قزوین آغاز شد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
خوشگذرانی همسر استراماچونی در شیراز +عکسچند نکته برای حفظ سلامتی خود در روزهای آلودگی هوارژیم صهیونیستی حالت فوق العاده اعلام کردشهرهای به جا مانده از قلب تاریخجزییات پیش فروش ایران خودروپرداخت حقوق معوقه کارگران کشاورزی هفت‌تپه تا 10 روز آیندهاوضاع متغیر لبنیات در ایرانچگونه تشک نرم خود را سفت تر کنیم؟باخت تیم ایران در روبوکاپ آسیا پاسیفیک2019با این روش ارزان موهای نازک خود را درمان کنید!حمله با چاقو به بازیگران تئاتر در عربستان سعودیآخرین تصویر از کلارنس سیدورف در ایرانخودسوزی وحشتناک مرد تهرانی در خیابان پیروزی تهرانارتقاء سواد رسانه‌ای خانواده‌ها یک ضرورت استخشم بامزه کودک از اینکه مادرش وی را بدون بوسه ترک کرد +فیلمهمایون شجریان: یک پرده پایین‌تر می‌خواندیم به ما حمله نمی‌شدرانندگان بدون کارت سوخت بخوانندکارهایی کارستان، از مردی مردستان بودند.استاندار تهران:دستگاه‌ها با مرخصی والدینی که مدارس فرزندانشان تعطیل است، موافقت کنندتوسعه بدون عدالت در نظام جایی ندارد