۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر  | 2019 12 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 72 کد مطلب: 54032  

حضور مردم در اقتصاد کم رنگ است

استاندار قزوین گفت: حضور مردم در بخش اقتصاد کم رنگ است و اگر بخواهیم از مشکلات عبور کنیم باید رویکرد ما به سرمایه گذار داخلی و خارجی تغییر کرده و از آن استقبال کنیم.
۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر ساعت 09:15

 صدای قزوین -  جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین ظهر یکشنبه با حضور سید علی محمد  موسوی معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، جمالی پور استاندار، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی، علی فرخزاد معاون عمرانی، ابوالفضل یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری برگزار شد.


هدایت الله جمالی پور در این جلسه اظهارداشت: مفهوم اقتصاد مقاومتی در واقع نگاه به درون و استفاده از همه ظرفیت های داخلی است و اگر بتوانیم توانمندی های داخلی را شناسایی کرده و به کارگیریم می توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: باید کشور را در شرایط حساس کنونی که در زیر فشار تحریم ها قرار دارد با شناخت دقیق ظرفیت ها و امکانات موجود با کمک نیروی انسانی ماهر و متعهد خود بسازیم.رویکرد مسئولان ارشد کشور استفاده از سرمایه گذاران بخش خصوصی است

وی اضافه کرد: در سالهای اخیر توجه مسئولان ارشد کشور به جذب سرمایه گداری داخلی و خارجی بیشتر شده و باید بپذیریم برای پویایی اقتصاد به مشارکت و حضور مردم در این عرصه نیاز داریم.

جمالی پور اظهارداشت: حضور مردم در اقتصاد کم رنگ و فرصتهای مردمی بسیار محدود است در حالی که اگر بخواهیم مردم را توانمند و اقتصاد را از شرایط کنونی خارج کنیم لازم است بخش خصوصی را در کارها مشارکت دهیم.

وی بیان کرد: راه نجات کشور شکوفایی اقتصاد با حضور مردم است و همه مسئولان تکلیف دارند این مهم را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

استاندار قزوین یادآورشد: امروز جذب سرمایه گداری دیگر سلیقه ای یا سیاسی نیست زیرا هر طرحی که این گونه اجرا شده بود با چالش های جدی روبرو شد اما امروز با تجربه کسب شده نگاه ما علمی است و اگر طرحی سودآور نباشد اصراری به تحقق و اجرای آن نداریم.

جمالی پور بیان کرد: متاسفانه به وضعی رسیده ایم که گاهی توسعه کشورهای همسایه را به عنوان الگو مطرح می کنیم در حالی که استعدادما بسیار بالاتر از آنهاست اما بدرستی از آنها استفاده نکرده ایم.
 
وی گفت: مدیران حق ندارند مانعی در مسیر توسعه باشند بلکه همه وظیفه داریم بسیج شویم و در خدمت توسعه کشور باشیم و هر کسی که خود را وقف توسعه کرده و می خواهد سرمایه گذاری کند مورد حمایت ما قرار گیرد.استاندار قزوین تصریح کرد: سرمایه گدار یک ثروت است و باید همه شرایط را را برایش هموار کنیم البته لازم است تا مدیران از بخشی نگری عبور کرده و در فکر منافع سازمانی نباشند و به منافع ملی بیندیشند.

وی اظهارداشت: امروز لازم است همه ظرفیت ها را در توسعه کشور بکار گیریم و فرصت حضور سرمایه گذار را مهیا کنیم و رفتار ما به گونه ای باشد تا هیچ سرمایه گذاری دلسرد نشود.

استعلام در کمتر از ۲۰ روز صورت گیرد

جمالی پور یادآورشد: هیچ استعلامی در استان نباید بیشتر از ۲۰ روز طول بکشد و پاسخ دستگاهها با نگاه مثبت به سرمایه گدار داده شود زیرا اگر بخواهیم بیکاری موجود حل شود ناچاریم بخش خصوصی را در کار مشارکت دهیم و شرایط را برای آنها هموار کنیم.

وی گفت: بسیاری از بیکاران از ما هم باسوادترند و این موضوع نشان می دهد باید نگران اشتغال جوانان باشیم و بدانیم بدون رونق تولید و جذب سرمایه گذار نمی توان بیکاری را حل کرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: مدیران باید درب دفاتر خود را باز کنند و پاسخگوی مردم باشند زیرا امروز مردم از ما ناراحتند و ما وظیفه داریم حرف آنهارا بشنویم و مشکلاتشان را رفع کنیم و در این راستا من هم هرگز تلفنم را خاموش نمی کنم و جواب همه تلفن ها را می دهم و همیشه آماده شنیدن حرف مردم و تولیدکنندگان هستم.

وی اضافه کرد: باید  رویکردها را به نفع اشتعال و سرمایه گدار تعییر دهید زیرا بخش زیادی از مشکلات ما داخلی است و خودمان هم خود تحریمی داریم، در کشوری که دهها مشکل دارد نباید خودمان هم مشکل ساز شویم.

جمالی پور گفت: شاخص های استان هرسه ماه باید گزارش شود و اگر مانع قانونی دارد با کمک مجلس حل کنیم در غیر این صورت می توانیم بسیاری از گره ها را در قزوین باز کنیم.شناسایی ظرفیت های جدید سرمایه گذاری

وی بیان کرد: ظرفیت های جدید سرمایه گداری در استان شناسایی شده و دنبال صنایع پوشاک، دانش بنیان و های تک هستیم تا بتوانیم به شکوفایی اقتصاد کمک کنیم.

استاندار قزوین یادآورشد: با هرنوع سرمایه گداری مبتنی با ظرفیت های استان که هماهنگ با محیط زیست و منابع آبی استان باشد موافقیم بویژه در توسعه انرژی های پاک حمایت لازم صورت خواهد گرفت.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
قزوین می تواند به قطب روباتیک کشور تبدیل شودحوزه هنری از کانون های اثربخش جامعه استدهیاریهای استان قزوین درجه بندی شدندامضای تفاهم نامه فعالان زیست بوم محیط زیستزنان در خط مقدم خرید بهینه و کیفی کالا قرار دارندخود تحریمی به بزرگترین بلای صنایع قزوین تبدیل شده استشناسایی گلوگاه‌های فساد، نزدیک‌ترین راه کشف تخلفات است۳۶ نفر در روز سوم برای انتخابات مجلس در استان قزوین ثبت نام کردندابطال مجوز فعالیت چهار سفره‌خانه سنتی در قزویناستعداد معلولان باید شناسایی و شکوفا شودتعداد داوطلبان نمایندگی مجلس در استان قزوین به ۳۶ نفر رسیدمناسب‌سازی معابر جهت تردد معلولان، اولویت مسئولان قزوین استمردم نباشند مسئولیت ها معنا پیدا نمی کند۳۳۶ واحد مسکن مهر در قزوین آماده واگذاری استشرکت های دانش بنیان برای کاهش مصرف آب ایده های کاربردی ارائه کنند۳۰ درصد تولید علم کشور در حوزه علوم پزشکی است۱۵۰۰ منبع گاز ال پی جی در قزوین کشف شدایران رتبه هشتم صنعت داروسازی را در دنیا داردآب شرب قزوین بهداشتی و سالم استدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی در قزوین گشایش یافت
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
جشنواره فرهنگی ورزشی شکوه پیوند خراسان جنوبیشناسایی عوامل تیراندازی در افسریهتوضیحات جانشین پلیس پیشگیری پایتخت درباره درگیری اشرار در قهوه خانه ای در شرق تهرانشال ست داماد و دختر رئیس‌جمهور سوژه شد! +عکسنخستین تصاویر از تیراندازی خونین در افسریه تهرانسوله5000 متری شهرقدس آتش گرفت+ فیلم و عکسانفجار مرگبار در مراسم عروسیانفجار در تالار عروسی/ ۹کودک کشته شدندتکذیب کشته شدن ۱۰ نفر در ناآرامی های اخیر توسط دادستان رباط کریمنجات کودک 5 ساله از درون کانال تهیه هوا + عکسخواننده پاپ ازدواج کردساده‌ترین راه حفظ سلامت قلبچین و چروک های صورت رازهای زیادی درباره سلامت ما برملا می کنندصافی کف پا شامل معافیت از سربازی می‌شود؟جزئیات انفجار در تالار عروسی؛11 کشته و 34 زخمیانفجار گاز در یک تالار عروسی در سقز ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشتحضور و تجمع گسترده شهروندان سقز مقابل بیمارستان و ایجاد ترافیک شدید+عکسمدیرعامل آتش‌نشانی سقز شایعه انفجار در تالار مانگه‌شه‌و را تکذیب کرد/ آتش‌سوزی علت حادثه بودشعله‌های آتش تالار عروسی را به کام خود کشاند + فیلمانفجار گاز تالار عروسی سقز ۱۱ کشته برجا گذاشت