۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر  | 2019 12 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 24 کد مطلب: 54668  

۱۴ ملک خطرساز در محلات شهر قزوین شناسایی شد

واحد اجرایی سامانه ۱۳۷ شهرداری در محلات مختلف ناحیه امامزاده حسین شهر قزوین، ۱۴ ملک خطرساز را شناسایی کرده و با صدور اخطاریه، اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده است.
۱۳۹۸ شنبه ۱۸ آبان ساعت 12:24

 صدای قزوین - مدیر منطقه یک شهرداری قزوین افزود: مالکان این املاک با رها کردن آنها زمینه ریزش و تخریب ملک و ایجاد خطر برای شهروندان را فراهم کرده‌اند.


وی افزود: واحد اجرایی سامانه ۱۳۷ با تخریب، نصب بلوک مفصلی، کشیدن نوار و اطلاع رسانی در این زمینه تلاش می‌کند تا جلوی بروز هرگونه حادثه و خطر را برای شهروندان بگیرد.

بهنام زاده ادامه داد: این واحد اجرایی ابتدا به مالکان این واحدها اخطار کتبی داده و بعد از نصب بنر در زمان مشخص خواستار رفع خطر می‌شود.

وی یاد آور شد: اگر مالکان برای رفع خطر اقدام نکنند خود شهرداری در این زمینه اقدام کرده و هزینه آن را از مالک دریافت می‌کند.

این مسئول اضافه کرد:در این راستا سال گذشته واحد اجرایی سامانه ۱۳۷ شهرداری قزوین،  ۱۷ مورد از ملک‌های خطرساز را رفع خطر کرد.

 مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت: واحد اجراییات شهرداری، اصلی‌ترین واحد مقابله و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر اصولی است و باید بر اساس مقررات و ضوابط حاکم با تخلفات شامل نقض مقررات شهرداری و شهرسازی برخورد کند.

بهنام زاده با تاکید بر حساسیت و اهمیت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شهری، گفت: در این راستا ابتدا اخطاریه مبنی بر توقف ساخت و ساز غیرمجاز یا مغایر پروانه به مالک ارسال می‌شود تا جهت ارائه مستندات قانونی و اقدامات لازم برای اصلاح مجوز به شهرداری منطقه مراجعه کند.

وی افزود: در صورت پیگیری نکردن، ظرف مدت قانونی نسبت به مهر و موم ملک اقدام می‌شود و سپس به کمسیون ماده ۱۰۰ و رفع تخلف ارجاع شده و تا زمان اخذ اصلاحیه و مجوز، ادامه کار ساختمانی متوقف می‌شود.

بهنام زاده خاطرنشان کرد: وصول مطالبات شهرداری، اطلاع رسانی و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، اجرای ضوابط قانونی صدور اخطاریه و تشکیل پرونده جهت تخلفات ساختمانی، جمع آوری ابزار و مصالح پای کار ساخت و سازهای غیر مجاز، ممانعت از خط کشی در اراضی دارای کاربری غیر مسکونی و فاقد طرح شهرسازی، توقیف و تعطیل کار ساخت و سازهای غیرمجاز و پلمب آنها، تنظیم لوایح و ارسال آنها به کمسیون ماده ۱۰۰ و اجرای احکام صادره و همچنین بازدید و گشت زنی مستمر در سطح شهر جهت ممانعت از ساخت و سازهای غیرمجاز از وظایف واحد اجراییات شهرداری است.

وی با اشاره به برخورد جدی و قاطع با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در سطح منطقه یک شهرداری، از کاهش چشمگیر این تخلفات در سال جاری خبر داد و گفت: این منطقه جزو پیشتازان مقابله با تخلفات ساخت و ساز در سطح شهرداری قزوین بوده و مانع از گسترش مرزهای شهری خارج از محدوده معین شده است.

بهنام زاده خاطرنشان کرد: بیشتر تخلفات ساختمانی منطقه یک، مربوط به ساخت و سازهای بدون پروانه است که این واحد با جلوگیری و توقف عملیات مانع از ادامه کار آنها شده است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
قزوین، یکی از سرمایه‌های اصلی فرهنگ و تمدن اسلامی استپیام تبریک استاندار قزوین به مناسبت روز دانشجوکشف بیش از ۶ تن چوب قاچاق در قزوین هشت پروانه تشویقی استاندارد در قزوین صادر شداستاندار قزوین از نمایشگاه کشاورزی بازدید کردهوای استان قزوین بارانی استبرترین های دوصحرانوردی کشور در قزوین مشخص شدندوالدین از قرص آسپرین برای کودکان مبتلا به آنفلوانزا خودداری کنند۱۹ واحد تولیدی در قزوین از تملک بانک‌ها خارج شدندقزوین رتبه نخست پوشش بیمه باغ‌ها را در کشور داردتکلیف واردات و سرمایه های سرگردان بخش خصوصی مشخص شوداردوی تیم ملی کشتی آزاد نونهالان کشور در قزوین برپا شداعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان قزوین معرفی شدند۴۲ هزار اصله نهال در قزوین کاشته می‌شودکمیته های فنی محصولات کشاورزی فعال شوندپر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهقزوین می تواند به قطب روباتیک کشور تبدیل شودحوزه هنری از کانون های اثربخش جامعه استدهیاریهای استان قزوین درجه بندی شدند
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!