۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي  | 2020 1 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 44 کد مطلب: 54981  

استان قزوین ۱۴۳۸ هکتار بافت فرسوده دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در استان قزوین بیش از ۱۴۳۸ هکتار بافت فرسوده داریم که ۴۰۵ هکتار آن در شهر قزوین قرار دارد.
۱۳۹۸ جمعه ۸ آذر ساعت 17:00

 صدای قزوین - ستاد بازآفرینی شهری روز چهارشنبه با حضور سید محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، جمالی پور استاندار، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.


ابراهیم مبارک قدم در این جلسه اظهارداشت: در استان قزوین با روند مهاجرت روبرو هستیم و امسال حدود ۱۰۷۲ نفر از استان خارج  شده اند و یک سری مهاجرت درون شهرستانی هم داریم.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: با داشتن ۱.۶درصد جمعیت کشور و اولین شهر صنعتی یک استان دانشگاهی هستیم و با ثبت ۱۳۰۰ اثر تاریخی و باغستان از ظرفیت گردشگری خوبی برخورداریم و پایتخت خوشنویسی کشور هستیم.وی اضافه کرد: از مجموع ۲۵ شهر استان در ۱۳ شهر دارای بافت فرسوده هستیم و در مجموع  ۱۴۳۸ هکتار بافت ناکارآمد داریم که برخی دارای بافت فرسوده میانی، برخی بافت با منشا روستایی دارند.

مبارک قدم یادآورشد: در حوزه سکونت گاه غیر رسمی تقریبا زیر ۲۰ درصد مساحت شهری دارای بافت ناکارآمد است که  ۱۵ درصد خانوار شهری معادل ۳۱ هزار خانوار در بافت ناکارآمد سکونت دارد.

وی اظهارداشت: در قزوین بخشی از بافت میانی شهر در بافت تاربخی منطبق است و باید در حوزه میراث به ما کمک شود و در بخش جنوبی شهر بافت میانی داریم.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین تصریح کرد: ۱۰ محله در شهر قزوین برای اجرای طرح بازآفرینی انتخاب شده که محله سردار، بلاغی، امامزاده حسین و هادی آباد از آن جمله است که مساحت این محلات حدود ۴۵۵ هکتار است که ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در آن سکونت دارند.

وی اظهارداشت: با توجه به قانون بودجه برای بهسازی معابر در بافت فرسوده تاکنون۵۰۰ تن قیر مصرف شده است و در سال گذشته بر اساس مدیریت معابر یک سری شهرها در اولویت قرار گرفت.

مبارک قدم گفت: تاکنون ۱۱۳۰ هکتار بافت فرسوده در استان شناسایی شده و از اعتبارات سال گذشته برای توانمند سازی بافت فرسوده دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال جاری و در مجموع  ۳۴ میلیارد تومان مصوب شده است که اختصاص می یابد.وی بیان کرد: در احیای این بافت برنامه هایی از جمله اصلاح زیرساختها، هدایت آبهای سطحی، اصلاح سیستم فاضلاب، احداث درمانگاه پیش بینی شده است.

مبارک قدم گفت: در سال گذشته برای احیای بافت فرسوده ۳۴ میلیارد تومان ابلاغ شد و ۲۵ پروژه کلید خورد که تعدادی نیمه تمام است که تکمیل آنها  ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان  لازم دارد.

وی اظهار کرد: در حوزه اقدامات مشترک برخی طرح ها مانند آب و فاضلاب شهری ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مبلغ  ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل تبصره ۱۸ برای آن پیش ببنی کرده ابم.  

مدیرکل راه و شهرسازی اضافه کرد: تعهدات مشترک ببن دستگاهها برای اجرای طرح توسعه امامزاده حسین(ع) حدود ۶۰ میلیارد تومان است که باید ۱۵۳ قطعه تملک شود که ۵۳ مورد باقیمانده است.

وی گفت: برای تملک و آزاد سازی در طرح توسعه امامزاده حسین(ع) تاکنون حدود۲۰ میلیارد تومان هزینه شده اما به دلیل طولانی شدن کار مشکلات ساکنان بیشتر شده است لذا  امروز مقرر شد آزادسازی محوطه صحن در اولویت باشد و با دریافت مجوز ماده ۸  بتوان با تامین منابع برای سایر بخشها اعتبار لازم را تهیه کرد.

مبارک قدم در ادامه اظهارداشت: وضعیت مسکن استان نرمال است و نرخ خانوار ۱.۳ بوده که تولید مسکن کاهش یافته و برای هر ۱۰۲ خانوار شهری ۱۰۰ واحد داریم.

وی گفت: سهمیه تسهیلات مسکن استان ۴۵۰ واحد است که ۳۸۰ واحد تشکیل پرونده شده و ۶۶ فقره به بانک معرفی شدهکه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سهم اعتبارات آن است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
جلوگیری از فعالیت ۵۸ سبک غیرمجاز در ورزش‌های رزمیتوجه به پدافند غیرعامل در کشاورزی ضامن امنیت غذایی استمشکل بیمارستان رحیمیان از سوی وزارت بهداشت در حال پیگیری استامضای تفاهم‌نامه همکاری بسیج دانشجویی و کمیته امداد استان قزوینبازدید سرزده رئیس کل دادگستری قزوین از زندان مرکزیرییس هیات ورزش‌های رزمی استان قزوین در سمت خود ابقا شدپنج واحد تولیدی در برنامه تملک بانک‌های قزوین قرار دارندتوقیف خودرو حمل ماهی فاقد مجوز در قزوینارائه خدمت مسکن به ۲۴۴ مددجو در قزوینسرما و یخبندان قزوین را فرا گرفتراه ارتباطی ۹۰ روستای قزوین بازگشایی شدبازارچه عرضه کالاهای کشاورزی، دهه فجر در قزوین افتتاح می شودافزایش مهارت دانش آموزان از آسیب ها پیشگیری می کند۱۴۷ راه روستایی در استان قزوین مسدود استمجتمع فرهنگی ارشاد قزوین در حال بازسازی استاستاندارد سازی محصولات دانش بنیان قزوین تسهیل می‌شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهنظارت بر ایمنی تالارهای پذیرایی قزوین تشدید می‌شوداحسان اشراقی در بهشت صدر قزوین آرام گرفتملی پوش قزوینی برای کسب سهمیه المپیک وارد پرتغال شد
احسان اشراقی در بهشت صدر قزوین آرام گرفتملی پوش قزوینی برای کسب سهمیه المپیک وارد پرتغال شدنمایشگاه لوازم خانگی در قزوین برپا می شودمدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی استان قزوین تعطیل شدنظارت بر ایمنی تالارهای پذیرایی قزوین تشدید می‌شودخرید و فروش طلا و سکه در بازار قزوین کاهش یافت۸۰۰ کیلوگرم شیره تقلبی انگور در قزوین کشف شدبارش برف تا اواخر وقت امروز یکشنبه در قزوین ادامه دارد۴۶ دستگاه مکانیزه معابر قزوین را برف‌روبی کردند۳۶۰۰ شغل در بخش کشاورزی استان قزوین ایجاد شدداوری یکی از راههای کاهش پرونده در محاکم استتردد در جاده‌های قزوین بدون زنجیر چرخ ممنوع شدداشتن استحکام بنا برای ساختمانهای آموزشی ضروری استضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی معتادین در جامعهپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهمشکل بیمارستان رحیمیان از سوی وزارت بهداشت در حال پیگیری استافزایش مهارت دانش آموزان از آسیب ها پیشگیری می کندبازارچه عرضه کالاهای کشاورزی، دهه فجر در قزوین افتتاح می شودراه ارتباطی ۹۰ روستای قزوین بازگشایی شدتوقیف خودرو حمل ماهی فاقد مجوز در قزوین
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
ثریا قاسمی با پسرش دیده شد + عکسدلایل دل دردهای مداوم چیست؟گزارش تصویری از پلاسکو سه سال پس از آتش‌سوزیآنچه هرگز نباید همراه شیر بخوریمعکس‌های دیدنی از جزیره هرمزجسم مرموز آسمان ژاپن،متعلق به فضایی‌ها بود؟زلزله 4.2 ریشتری تخت در هرمزگان خسارتی نداشته استفتاح: پلاسکو را تا سال آینده می‌سازیمحفاران غیرمجاز در پردیس دستگیر شدندبرای بهبود قدرت دست چه ورزشی بکنیم؟دلتنگی دختر شهید سلیمانی برای پدر+ عکسامین حیایی در تیپ و قیافه مغلوب پسرش شد؟ + عکسفیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکوبشنوید | به یاد صدای فرهاد در سالروز تولدشفرار ۷۵ زندانی تبهکار ؛ چگونه تونل حفر کردند؟دارو‌های بیماران MPS را تأمین می‌کنیمفیلم دیده‌نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پنجره پلاسکوکشف ۶۰۰سکه بهار آزادی از یک مسافربازیگر از فرنگ برگشته بدون آرایش و گریم! +عکستصویب یک معافیت جدید سربازی | اگر این ویژگی را دارید از سربازی معارف خواهید شد