۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين  | 2020 4 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 38 کد مطلب: 56073  

۲۱ واحد تولیدی در قزوین به چرخه تولید بازگشتند

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در سال رونق تولید به منظور احیای واحدهای تولیدی و صنعتی از تعطیلی ۲۱ شرکت استان با هزار و ۴۵۱ کارگر جلوگیری به عمل آمد.
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن ساعت 15:09

 صدای قزوین - حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: شرکت کنتورسازی ایران به دلیل سوء مدیریت و سایر چالش‌ها منجر به تعطیلی شده بود که در ستاد استانی با تشکیل جلسات متعدد شهرستانی و استانی، بهره گیری از ظرفیت ستاد اجرایی و قضایی، رصد مستمر موضوع، ارتباط مستمر با مدیران تولید و کارگران، نظارت بر نحوه اداره شرکت، پرداخت مطالبات معوق کارگران و پیگیری امور کشوری شرکت از جمله در استان‌های تهران، هرمزگان و ... از تعطیلی واحد جلوگیری به عمل آمد.


وی افزود: با ورود دستگاه قضایی و برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی، احیای مجدد شرکت کنتورسازی ایران و خطوط تولید آن رقم خورد و زمینه بازگشت به کار ۱۸۰ کارگر فراهم شد.

قدرتی با اشاره به اسامی دیگر واحدهای تولیدی استان که با ورود دستگاه قضا مشکل آنها حل شده است،  گفت: سوء مدیریت و مشکلات مالی و اختلاف شرکا در شرکت قفلکار منجر به تعطیلی این واحد شده بود که با تشکیل جلسات مستمر با نهادهای اجرایی از جمله امور مالیاتی، تامین اجتماعی، بانک‌ها و ... شرکت مذکور از طریق انتقال اموال به شخصیت حقوقی جدید با ظرفیت ۸۰ نفر کارگر احیا گردید.

وی اضافه کرد: اختلاف شرکا در شرکت رنگین طیف مشکلاتی را برای این شرکت ایجاد کرده بود که با تشکیل جلسات متعدد و پیگیری موضوعات قضایی و اجرایی توسط ستاد استانی، مشکل انتقال آن حل و نسبت به ثبت سهام و رفع موانع قضایی تولید اقدام شد.

این مسوول قضایی گفت: شرکت آرتا موکت تاکستان به دلیل مشکلات حقوقی تعطیل شده بود که با برگزاری جلسات متعد و حصول سازش از تعطیلی واحد با ۴۱۰ نفر کارگر جلوگیری به عمل آمد.

رییس کل دادگستری قزوین افزود: شرکت پایا پلیمر و پلاستیک تاکستان به دلیل مشکل حقوقی با تعطیلی مواجه شده بود که با برگزاری جلسات متعدد نسبت به تعیین و تکلیف نهایی ۱۳۰ کارگر و جلوگیری از تعطیلی موقت شرکت اقدام شد.

وی اضافه کرد: اختلافات مالی با سیستم بانکی، شرکت ژلاتین حلال البرز را با مشکل مواجه کرده بود که با همکاری قضایی از تعطیلی واحد با ۱۶۰ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

قدرتی افزود: همچنین با تشکیل جلساتی در مورد شرکت ارمغان کیمیا و واحد جوجه کشی هدهد تصمیم گیری شد و با جلوگیری از تعطیلی هر یک از این شرکت ها با چهار نفر کارگر نسبت به تعیین تکلیف نهایی آنها اقدام گردید.

وی اضافه کرد: شرکت پرشیا سلامت با مشکل بازپرداخت وام مواجه شده بود که طی مکاتبه‌ای از تعطیلی موقت کارخانه با ۲۳ نفر کارگر تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری شد.

رییس کل دادگستری استان گفت: شرکت امین خرمدشت به دلیل مشکلات زیست محیطی در معرض تعطیلی قرار داشت که با تشکیل جلسه با حضور مدیرکل محیط زیست استان و رفع مشکلات زیست محیطی از تعطیلی موقت کارخانه با ۲۰۰ کارگر تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری به عمل آمد.

قدرتی افزود: شهرک چرم سازی بوئین زهرا شامل هفت شرکت به دلیل مشکلات اجرایی با مشکل مواجه شده بود که با تشکیل جلسات متعدد و استفاده از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت المال و پیگیری انشعابات گاز از تعطیلی واحدهای تولیدی با ۱۰۵ کارگر جلوگیری شد.

این مسوول اضافه کرد: شرکت گل شیر ارمغان با مشکل معوقات کارگران مواجه شده بود که با تشکیل جلسه قضایی از خارج شدن دستگاه‌های توقیف شده و تعطیلی شرکت با ۳۰ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: شرکت نیک پارس به دلیل بدهی به کارگران و بانک با مشکل مواجه شده بود که با تشکیل جلسات قضایی از تعطیلی شرکت با ۱۰۰ کارگر جلوگیری به عمل آمد و معوقات پرداخت شد.

قدرتی ادامه داد: شرکت آریان شیر، گرفتار مشکل بانکی و معوقات کارگران بود که جلسات قضایی برای حل مشکل برگزار شد و نهایتا از تعطیلی شرکت با ۱۵ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: اختلاف شرکا شرکت پارس رباط را با مشکل مواجه کرده بود که جلساتی بین شرکا برگزار شد و نهایتا از تعطیلی شرکت با ۱۰ کارگر جلوگیری شد.

این مسوول اضافه کرد: همچنین تصمیم گیری در خصوص شرکت فولاد آذرتاک خرمدشت، شرکت سرامیک برلیان، شرکت زرین روغن، ایمن ساز فاخر، تک پرس و ژلاتین حلال از دیگر اقدامات انجام شده در دستگاه قضایی استان قزوین بوده است.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی دارد.

 
 
 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اجرای طرح ساماندهی مشارکت‌های مردمی در محلات قزوینبارندگی و کاهش محسوس دما در انتظار قزوین است۲۱ میلیون مترمکعب آب به اراضی شیبدار قزوین تخصیص یافتهواشناسی قزوین نسبت به سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار دادفاصله گذاری اجتماعی در واحدهای صنعتی قزوین اجرایی شودآماده مقابله با حوادث غیر مترقبه در استان قزوین هستیم۲۰ بنای تاریخی قزوین مرمت شدند۱۱ سمن جوان قزوین در مقابله با کرونا فعالیت می‌کنندگرمخانه‌های قزوین در اوضاع کرونا پذیرای بی سرپناهان استشتاب چرخ صنعت و تولید در قزوینطرح تاک برای حفظ دشت قزوین امسال اجرایی می‌شودجلوگیری از تعطیلی ۲۱ کارخانه و بیکاری ۱۴۰۰ نفر در قزویناستاندار قزوین به مناسبت روز جوان پیام تبریکی صادرکردفعالیت برخی از کسبه کم ریسک از ۲۳ فروردین در قزوین آغاز می‌شودشروع به کار برخی فعالیت‌ها به معنای خارج شدن از منزل نیستتلاش برای تحقق شعار سال، بهترین راهکار مقابله با تحریم‌ها استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهرسیدگی به پرونده‌های قضایی از طریق ارسال لایحه صورت گیرد۸۷ درصد جمعیت استان قزوین غربالگری شدندتوزیع بیش از ۱۷۰ هزار تن نهاده دامی در قزوین
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
کرونا ابهت آمریکا را فروریختچشم انداز تحولات عراقجهان در چالش مواجهه با بحران کرونا؛ قدرت ایران و ضعف غربکرونا و ژئو پلیتیک جدید منطقهچگونگی مواجهه ایتالیا با کروناهمزمانی پخش «همسفر» از شبکه من‌وتو با «پایتخت» عجیب استروایت آخرین روز رفتن به قلم مردی که دیگر بازنگشتسنگ کلیه خود را اینگونه درمان کنیدهزینه عمره را به درمان کرونا اختصاص دهیدخطرناکترین قسمت های مرغ برای خوردنکشف جسد معلم یاسوجی که سیزده به در گم شده بودضدعفونی فضاهای پرخطر به‌طور مرتب انجام می‌شود/ هنوز کل تهران ضدعفونی نشده است/ فعالیت 200 اکیپ برای ضدعفونی معابر۲۵ تا ۵۰ درصد افراد دارای عفونت کرونا بی‌علامت هستند، اما ویروس را سرایت می‌دهندزمان مناسب صرف سالاد قبل غذاست یا بعد غذا ؟تمدید توقف تولید بوئینگتوقیف 10 هزار دستگاه خودرو در مشهدشهرداری: سرعت اینترنت در قم ۴۰ برابر می شودمرکل: کرونا بزرگ‌ترین آزمون اتحادیه اروپاستداروهایی که وزن شما را زیاد می‌کنندافزایش ۵۰ درصدی شمار مبتلایان به کرونا در ارتش آمریکا